4. ledna 2016

Kokosové cupcakes s kokosovým krémem

Od mala nemám ráda rozinky. Tyto seschlé plody vinné révy si mou náklonnost jaksi nedovedly nikdy získat. Snad i díky tomu jsem se stala přeborníkem v jejich preparování ze všech možných dobrot, které mamka i babička pečou. Protože babička je asi nejšetrnější osobou ve střední Evropě, začala kvůli mně do štrúdlu místo rozinek dávat kokos, který mám tak ráda a učinila tak ze štrúdlu z něčeho nesnesitelně otravného něco zatraceně dobrého. Od té doby vím, že kokos ničemu neuškodí, proto je ho možné dávkovat v neomezeném množství. V rámci tohoto hesla se nese i recept na kokosové cupcakes, který bych vám ráda představila a vřele doporučila!


Z následujících surovin vznikne 15 cupcakes:

Těsto

4 vajíčka
115 gramů cukru krupice
115 gramů hladké mouky
0,5 lžičky prášku do pečení
30 gramů másla
20 gramů strouhaného kokosu

Krém

250 gramů mascarpone
200 ml smetany ke šlehání (alespoň 31%)
4 lžíce práškového cukru
2 lžičky vanilkového aroma
4 lžíce strouhaného kokosu

+ další strouhaný kokos na posypání

Postup

Předehřejeme si troubu na 170 stupňů.

Máslo si rozpustíme v mikrovlnné troubě - dávám na 1 minutu při 360 W. Vajíčka s cukrem vyšleháme při vysokých otáčkách do husté pěny (tento postup trvá několik minut). Přes síto do pěny postupně prosejeme mouku s práškem do pečiva a opatrně je zapracujeme pomocí stěrky. Nyní přilijeme do těsta rozpuštěné máslo a opatrně ho zapracujeme. Nakonec přidáme vanilkové aroma a strouhaný kokos a naposledy promícháme. Těsto plníme centimetr pod okraj silikonových košíčků nebo papírových košíčků, kterými jsme vyložili muffinový plech. Pečeme v předehřáté troubě cca 20 minut. Po upečení vyjmeme z formy a necháme vychladnout na mřížce.

Krém je velice jednoduchý. Všechny suroviny vložíme do hluboké mísy a vyšleháme do hustého krému. Vzniklý krém nanášíme na vychladlé dortíky pomocí cukrářského sáčku s kovovou zdobičkou.

Zdobíme dle fantazie. Já je pořádně posypala a vyválela v kokosu. :-)

Pokud pečete poprvé nebo si jen chcete být jistější v kramflecích, může se Vám hodit 15 tipů pro božské cupcakes. Vychytávky a rady najdete na jedné ze záložek blogu - nebo tady. ;-)

Krásný den Vám přeje Ivča :-)


 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář! A přeji hezký den, Ivča :-)